| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Color: | Unicolor |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item No. | SM322 |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Lenght | Knife:217+Fork: 204+Spoon:207+Tea Spoon:163mm |
| Weight | Knife:111+Fork: 51+Spoon:63+Tea Spoon:30g |
| Thickness | Knife:9.5+Fork: 4+Spoon:4+Tea Spoon:3mm |
| Polish | Matte Polish/Mirror Polish/PVD Gold |
| Color | Silver, Gold, Rose Gold, Rainbow, Black etc |
| Delivery | 25-35Days |
| Payment | TT, L/C, D/P etc |
| Packing style | OPP bag, Color box, Wooden case or Customized |







More Details:



