|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Color: | Multicolor |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

Factory Cheap Price Mirror Flatware Bamboo Designed PP Handle 24PCS Cutlery Set
Product Description:
| Item No. | SP031 |
| Material | Stainless Steel 410(13-0) |
| Length | Knife:215+Fork: 195+Spoon:195+Tea Spoon:140mm |
| Weight | Knife:25+Fork: 25+Spoon:35+Tea Spoon:24g |
| Thickness | Knife:1.2+Fork: 1.2+Spoon:1.2+Tea Spoon:1.2mm |
| Polish | Tumber Polish |
| Color | Silver, Gold, Rose Gold, Rainbow, Black etc |
| Delivery | 25-35Days |
| Payment | TT, L/C, D/P etc |
| Packing style | OPP bag, Color box, Wooden case or Customized |




More Details:







